Најављено поскупљење струје од 1. октобра покренуће нови талас раста цена и додатно угрозити животни стандард грађана, упозорио је председник Покрета обнове Краљевине Србије (ПОКС) и народни посланик Владимир Јелић.

„Пензије су повећане само да би пензионери могли да плате скупљу струју. Исто важи и за минималац – јер ће поскупљење енергената неминовно довести до раста свих осталих цена“, рекао је Јелић.

Он је оценио да се грађани налазе у зачараном кругу у ком сваки раст плата и пензија прати још већи раст цена, што резултира падом животног стандарда.

„Економска политика власти личи на аутофагију – једемо сами себе све док ни кости не остану, а сама срж државе не буде поједена“, поручио је лидер ПОКС-а.

.